Problem z trądzikiem to popularne wśród młodzieży schorzenie skóry. Duża rzesza nastolatków posiada kompleksy z powodu tych niezbyt ładnie wyglądających krostek na twarzy. Może się on pojawiać nie tylko na czole, ale także na plecach czy nawet na skórze rąk. Należy zatroszczyć się o to, żeby właściwie pielęgnować skórę dotkniętą tym schorzeniem, gdyż w momencie zlekceważenia problemu, na cerze mogą pozostać widoczne do końca życia blizny.

Z jakiego powodu się bierze trądzik? Są to zazwyczaj zmiany spowodowane hormonami, które szaleją w okresie dorastania. Jak pozbyć się zmian trądzikowych?

Przede wszystkim należy się wyposażyć w skuteczne kosmetyki. Najlepiej jest zakupić je w aptece, gdzie aptekarz pomoże nam dobrać najlepszy ich rodzaj do naszej przypadłości. Mogą występować one w postaci żelu, toniku lub kremu. Często stosowana jest także maść na zmiany trądzikowe oraz tabletki doustne, które potrafią oddziaływać na skórę od wewnątrz.

Oprócz leków dobrze jest także zatroszczyć się o odpowiednią dietę. Należy unikać jedzenia typu fast food oraz alkoholu i ogólnie tłustych potraw. Zamiast tego warto jeść produkty bogate w witaminy.

Na skórę możemy używać także różnego typu maseczki ziołowe. Dobrze sprawdzają się również napary roślinne. Niekorzystnie za to na cerę trądzikową działa zbyt długie pozostawanie na słońcu i wykorzystywanie kosmetyków, które zapychają pory, na przykład ciężkich podkładów, pudrów oraz cieni do powiek.