Trądzik w różnych partiach ciała, najczęściej na plecach, bywa tak samo dokuczliwy co trądzik umiejscowiony na twarzy. Pozbycie się takiego trądziku jest bardzo utrudnione, a to dlatego, że do pleców mamy w sumie dość utrudniony dostęp a więc równie utrudnione może być używanie preparatów służących do walki z trądzikiem.

W jaki sposób pozbyć się pryszczy z ciężko dostępnych części ciała? Trzeba się trochę postarać, ponieważ przy regularnych staraniach taki trądzik zwalczymy, a co najmniej zmniejszy się jego intensywność. Warto jedynie zdawać sobie sprawę z tego, że różni ludzie mogą bardzo różnie reagować na dane środki czy powszechnie znane domowe metody. Oprócz codziennego mycia, jakie inne domowe sposoby na trądzik mogą okazać się skuteczne ?

Jak pozbyć się pryszczy domowymi metodami?

Jeżeli chcesz pozbyć się pryszczy domowymi metodami, możesz użyć na przykład domowe toniki z ziół i roślin o działaniu leczniczym. Bardzo dobrze na trądzik działa między innymi tonik wykonany z wody i z soku z cytryny. Tonikiem takim należy systematycznie przemywać twarz, plecy albo konkretne pryszcze. Następną ciekawą metodą jest tonik wykonany z ogórka. Na tarce ścieramy ogórek, a potem do uzyskanej w ten sposób masy dodajmy kilka kropli wody. Otrzymanym płynem przemywamy te miejsca, które są dotknięte trądzikiem.

Wyprysków można się pozbyć także z pomocą aloesu – to rozwiązanie o tyle skuteczne, że aloes jest znany ze swoich kojących oraz leczniczych właściwości. Czysty sok z aloesu może powodować podrażnienia skóry wobec tego przed jego nałożeniem można wymieszać go z małą ilością wody i tak uzyskanym środkiem systematycznie przemywać skórę.