Problem trądziku dotyka ludzi w różnym wieku. Najczęściej jednak występuje w okresie dojrzewania. Ten trądzik określany jest trądzikiem młodzieńczym. Nie zmienia to jednak faktu, że każdy z nas może zostać jego ofiarą. I tu nasuwa się pytanie, co zrobić, aby pozbyć się tego niezbyt estetycznego i drażniącego schorzenia?

Jeżeli zastanawiasz się, jak pozbyć się pryszczy musisz wiedzieć, że jest wiele metod leczenia. Jednak zawsze należy rozpocząć od konsultacji z lekarzem. Samodzielne dobranie kuracji może okazać się kosztowne i nieskuteczne. Wizyta u specjalisty umożliwi nam dobrze ocenić sytuację. Dermatolog dobierze odpowiedni typ terapii, który z na pewno pomoże zwalczyć pryszcze.

W jaki sposób pozbyć się pryszczy stosując leczenie dermatologiczne?

Najczęściej terapia rozpoczyna się przy użyciu ogólnodostępnych środków. Na aptecznych półkach znajdziemy wiele maści, płynów, a nawet tabletek, których zadaniem jest nam pomóc. Lekarz może zalecić leczenie przy pomocy antybiotyków, retinoidami czy też przy pomocy leków hormonalnych. Należy jednak pamiętać, że są to niezwykle silne środki, które mogą powodować też skutki uboczne.

Sposoby na pozbycie się pryszczy przy pomocy innych metod?

Czy istnieją inne metody na pozbycie się pryszczy? Oczywiście, że tak. Chociaż nie zawsze są one stuprocentowo skuteczne, warto i je wykorzystać. Walkę z pryszczami należy zacząć od zmiany sposobu żywienia i diety i wyeliminować z niej duże ilości słodyczy, sztucznych barwników i konserwantów, a wprowadzić więcej produktów zawierających witamin i minerałów. Jeśli zajdzie taka potrzeba można też sięgnąć po tabletki na trądzik dostępne bez recepty, które uzupełnią ewentualne braki minerałowo – witaminowe i przy okazji wyregulują hormony.