7 mar Brak komentarzy admin Charge , , ,

Trądzik jest dolegliwością, na którą cierpią nie tylko dorastający (trądzik młodzieńczy), ale w podobnym stopniu dorośli (trądzik różowaty i trądzik zwyczajny). Uwarunkowań pojawiania się trądziku może być bez liku.
Jak leczyć wypryski? Nie ma jednego wskazania, które niemalże jak czarodziejska różdżka, pozwoliłoby zlikwidować trudność. W wielu sytuacjach ratują smarowidła osiągalne w aptekach jak Benzacne czy Brevoxyl. Pewien odsetek osób zażywa kapsułki Visaxinum. Jednakże jeżeli cierpimy na trądzik o znaczącym występowaniu, trzeba pójść do lekarza zajmującego się chorobami skóry.

Odwiedzenie lekarza da możliwość postawić diagnozę, czym wywołany jest trądzik i dopasować właściwą metodę leczenia. Mogą to być antybiotyki, ale w wielu przypadkach, trądzik po określonym czasie nawraca. Wielu lekarzy zajmujących się chorobami skóry poleca kupić na receptę mazidła skomponowane przy użyciu kwasów (np. kwas azelainowy) lub też mające w składzie retinoidy trzeciej generacji np. adapalen.

Retinoidy to związki organiczne, używane w leczeniu wykwitów skórnych. W wielu okolicznościach są przynoszące efekt, jeżeli wykorzystuje się je systematycznie. Mogą pomóc raz na zawsze wyeliminować wykwity skórne. Jednakże w wielu przypadkach ujawniają się efekty uboczne w postaci zaczerwienionej, przesuszonej skóry. Jednakże po przywyknięciu skóry do maści (np. Epiduo) obserwowalne są zauważalne rezultaty.

Ostatecznym rozwiązaniem, jeżeli nic już nie przynosi poprawy, jest spożycie medykamentu Izotek. Jest to odpowiednio silny medykament, z którego wynika bardzo dużo efektów ubocznych. U przeważającej części ludzi mogą nastąpić opuchnięcie i krwawienie z nosa, suchość ust. Jest to na tyle mocny środek , że przy dawkowaniu zakazane jest zachodzenie w ciążę, ponieważ farmaceutyk ten może wpłynąć na śmierć dziecka lub jego zauważalną niepełnosprawność umysłową.