Pierwsze choroby, zarówno będąc małymi dziećmi jak i w dorosłym życiu bywają nieprzyjemnymi doświadczeniami. Walka z chorobą, połączona z nieprzespanymi nocami powoduje wiele problemów, które każdy z nas pragnie uniknąć.
Ale czy tak musi być? W jaki sposób obecnie można uniknąć stresu jak i problemów związanych z niezwykle ciężką walką z chorobą? Kluczem okazują się portale zdrowotne, dzięki którym możemy uzyskać wstępną diagnozę naszej choroby.
Skąd bierze się niechęć do różnych chorób?
Największym problemem chorób w dorosłym życiu jest problem z udowodnieniem swojej choroby. Chęć przypodobania się swoim przełożonym sprawia, iż poważne choroby, które niejednokrotnie powinny być leczona z wykorzystaniem antybiotyków według zaleceń lekarza bywa ignorowana do momentu, w którym choroba jest w zaawansowanym stadium i wymaga specjalistycznej pomocy w szpitalu. Ciągła pogoń za pieniądzem powoduje także, iż ludzkość coraz więcej pracuje, zaniedbując tym samym swoje zdrowie i utrudniając późniejsze leczenie różnych chorób.
Gdzie szukać rozwiązania problemu?
Obecny rozwój technologiczny sprawia, iż ludzkość jest w stanie diagnozować swoje choroby nie wychodząc ze swojego domu. Takie rozwiązanie, jakimi są portale zdrowotne sprawiają, iż nawet najbardziej zapracowana osoba jest w stanie uzyskać wstępną diagnozę swojej choroby i rozpocząć jej leczenie. Rozwój leczenia, jakim jest wirtualna medycyna sprawia, iż za kilka, kilkanaście lat nie trzeba będzie czekać w kolejce do lekarza specjalisty, a słynne zapisy za 3, 6 bądź 9 miesięcy staną się tylko złym wspomnieniem, o którym będziemy w stanie opowiadać swoim dzieciom.
Wirtualna medycyna a skuteczne leczenie. Czy portale zdrowotne mają sens?
Rozwój wirtualnej medycyny sprawia, iż ludzkość będzie mogła skupić się na innych, ważnych rzeczach, ograniczając swoje leczenie do absolutnego minimum. Rozwój portali zdrowotnych, czego obecnie jesteśmy doskonałymi świadkami sprawia, iż coraz więcej młodszych jak i starszych użytkowników Internetu przyznaje się do swoich problemów jak i słabości, powodując tym samym możliwość skorzystania z usług właściwego lekarza – specjalisty w swojej dziedzinie. Moim zdaniem portale zdrowotne mają ogromny, jednakże obecnie jeszcze nie wykorzystany potencjał, który sprawia iż jest wiele rzeczy, które można przekazać ludziom, którzy bardzo często boją się zrobić pierwszy krok i udać się do lekarza ze swoim problemem.
Co jednak z rozwojem wirtualnej medycyny? Czy roboty zastąpią prawdziwych lekarzy?
XXI wiek to czas ogromnego rozwoju technologicznego, który sprawia, że za 10, 15 lat naszym lekarzem może zostać maszyna, która będzie doskonale potrafiła zdiagnozować nasze problemy i zaproponować odpowiednie leczenie. Jednak kilka rzeczy z wirtualnej medycyny i rozwoju medycznych robotów nie zastąpi prawdziwych lekarzy. Jedną z tych rzeczy będą operacje, które powinni wykonywać ludzie, gdyż to oni będą mieli możliwość reagowania na bieżąco, co w przypadku maszyny, która będzie działać według określonych schematów będzie niemożliwa do realizacji.