Wypryski to nie tylko domena dorastających nastolatków – czasem jest tak, że możemy się z nim borykać jeszcze w dorosłości, nie mogąc do końca go zwalczyć. Jest on niezwykle szpecącą i przykrą przypadłością, zwłaszcza że pozostają po niej przebarwienia oraz blizny na twarzy, a tych pozbyć się znacznie trudniej niż samego trądziku.

Przyczyną powstawania pryszczy są zmiany na poziomie hormonów, a na te można wpływać pośrednio poprzez zmianę diety. Jeśli nasza dieta bogata jest w tłuszcze, przetworzone produkty, duże ilości związków chemicznych, wtenczas gospodarka hormonalna jest nieuregulowana i ciężko będzie pozbyć się trądziku na zawsze. W takim razie fundamentalne sposoby na pryszcze to: zmiana diety, przestawienie się na zdrowsze jedzenie, odstawienie wysoko przetworzonych potraw i nawilżanie skóry od środka.

Można także przetestować różne babcine sposoby, jednak trzeba mieć na uwadze to, że bez dużej zmiany trybu życia niewiele one pomogą. Przykładowo: aspiryna na trądzik to bardzo dobry domowy sposób na szybkie wysuszenie pryszcza. Aspiryna posiada właściwości przeciwzapalne, więc jeśli rozmoczoną tabletkę aspiryny wetrzemy w zmienione wypryskami miejsca, wówczas może się to okazać strzałem w dziesiątkę – pod warunkiem jednak, że zadbamy także o profilaktykę, czyli nie dopuścimy do powstawania kolejnych wyprysków.

Niektórzy rekomendują również drożdże na pryszcze, tym razem w postaci napoju do picia. Nie jest to może szczególnie apetyczny napój, jednak warto go przetestować – świeże drożdże wymieszać z wodą, by się rozpuściły, a następnie wypić szklankę takiego napoju dziennie. Okazuje się, że często domowe metody są najprostsze, najtańsze i najbardziej skuteczne. Jeśli wyskoczył nam pryszcz na brodzie i nie posiadamy akurat żadnej maści na trądzik – wypijmy szklankę wody z drożdżami oraz posmarujmy pryszcza aspiryną. Nawet jeśli nie pomoże to w stu procentach zlikwidować naszych zmian skórnych to z pewnością nie zaszkodzi, a ponadto – drożdże i aspiryna to naprawdę niedroga metoda lecznicza, którą dodatkowo znaleźć można w swoim mieszkaniu bez konieczności chodzenia do apteki!