13 paź Brak komentarzy admin Charge , ,

Dbanie o urodę jest priorytetem dla większości kobiet w każdym wieku. Zadbane paznokcie i wyregulowane brwi to tylko niektóre z elementów podstawowej pielęgnacji.

Alternatywą dla malowania paznokci w domu jest manicure hybrydowy bądź tytanowy. Hybryda polega na utwardzeniu lakieru pod lampą UV. Oczywiście w tym celu potrzebny jest specjalistyczny lakier. Płytka paznokcia powinna być spiłowana i odtłuszczona, aby lakier jak najdłużej pozostał nienaruszony i ładnie się prezentował.

Tego typu manicure wykonują salony kosmetyczne i mobilne kosmetyczki, które usługę świadczą w domu klientki.

Manicure utrzymuje się na paznokciach przez kilka tygodni. Po pewnym czasie pojawia się nieestetyczny odrost, który należy uzupełnić.

Nie można ściągać hybrydy domowymi metodami, gdyż takie działanie może spowodować uszkodzenie płytki paznokcia. Do ściągnięcia niezbędny jest aceton, który rozpuści warstwę lakieru.

Na ściąganie warto udać się do zaprzyjaźnionej kosmetyczki, która wykona to w sposób bezpieczny dla płytki paznokcia.

Z kolei brwi najczęściej podkreślane są za pomocą henny. Do wyboru są różne kolory preparatu, między innymi czerń, odcienie brązu bądź grafit. Henna dostępna jest pod postacią proszku lub żelu. Po nałożeniu kosmetyku brwi należy odpowiednio wyregulować.

Niestety wadą henny jest jej bardzo słaba trwałość. Kolor wypłukuje się już po kilku myciach. Trwalszym rozwiązaniem z całą pewnością jest makijaż permanentny.

Tego typu makijaż wykonują specjalistki w gabinecie medycyny estetycznej oraz w salonach kosmetycznych.

Wykonanie makijażu permanentnego brwi jest dość bolesne. Czas wykonania to najczęściej kilka godzin. Bezpośrednio po zabiegu okolice oczu są zaczerwienione i podrażnione, dlatego w tym czasie warto zadbać o delikatną pielęgnację i regularne nawilżanie.

Kosmetyczka przed rozpoczęciem zabiegu pomoże dobrać odpowiedni kształt brwi. Efekt utrzymuje się przez kilka miesięcy. Po upływie około dwóch miesięcy makijaż wymaga najczęściej uzupełnienia.

Na zabieg w wybranym gabinecie warto umówić się ze sporym wyprzedzeniem, gdyż tego typu miejsca cieszą się sporą popularnością.

Oczywiście bardzo ważne jest także zadbanie o zdrowie skóry swojego ciała. istotną rolę odgrywa regularne złuszczanie naskórka i nawilżanie. Wybierając kosmetyki do pielęgnacji dużą uwagę należy zwrócić na ich skład. Warto wybierać produkty o naturalnym składzie, gdyż pozbawione są one barwników i substancji, które mogą wywoływać reakcje alergiczne.

Dobrym pomysłem jest wykonanie domowego peelingu, na bazie kawy, który wykazuje działanie ujędrniające, wygładzające i antycellulitowe.

W walce z cellulitem pomocne jest regularne nawilżanie organizmu od wewnątrz, poprzez częste picie wody niegazowanej oraz odpowiednia dieta. Aby zniwelować pojawienie się pomarańczowej skórki warto wprowadzić kilka zmian w swoim jadłospisie. Z pewnością konieczne jest wyeliminowanie cukru i przetworzonej żywności oraz ograniczenie spożywania alkoholu i przekąsek, które pozbawione są wartości odżywczych.