7 mar Brak komentarzy admin Charge , ,

W przeciągu minionych lat ujawniło się bardzo dużo mitów w odniesieniu do leczenia trądziku. Wiele osób polecało chodzenie na solarium czy zbyt częste kąpiele słoneczne w celu wypalenia zmian skórnych. Była to metoda dająca efekty krótkotrwale, gdyż jakiś czas potem trądzik aktywował się z podwójną siłą.

Jak wyeliminować wykwity skórne? Najwięcej może dać pójście do fachowca. Lekarz specjalista chorób skóry po obejrzeniu stanu cery i krótkim wywiadzie jest w stanie dokonać dobrania specjalistycznego medykamentu.

Wiele osób dozuje żele antybakteryjne, które przeważnie bardziej odbijają się niekorzystnie niż przynoszą ratunek. Zmiany trądzikowe w większości wypadków nie są wywołane przez zanieczyszczenia, tylko zmianami hormonalnymi. Te ujawniają się przeważnie w nastoletnim organizmie. Jeżeli trądzik występuje u osoby dorosłej, wypada ponadto zrobić badania hormonów. Trzeba aplikować jedwabiste preparaty myjące, które pozwolą zmniejszyć zmiany skórne.

Powszechnie też czyniony jest błąd nienawilżania skóry. Mówi się, że jeśli skóra jest tłusta, to po co ją nawilżać. Właściwy krem nawilżający da możliwość zredukować produkowanie łojotoku, przyczyniającego się do powstawania pryszczy. Oprócz tego trzeba cyklicznie tonizować skórę oraz precyzyjnie ją oczyszczać z makijażu np. płynem micelarnym.

Przy leczeniu pryszczy znacząca jest także zdroworozsądkowy sposób żywienia. Wytwarzanych jest wiele produktów, które mają wpływ na trądzik. Do zazwyczaj przytaczanych zaliczają się alkohol, papierosy, kawa i czekolada. Złe nawyki mogą przyczynić się do wzmożenie się wykwitów skórnych. Oprócz tego istotne jest, aby żywność nie była zbytnio modyfikowana, gdyż użycie w niej konserwantów i wzmacniaczy smaku, może generować różnorodne zmiany skórne.